پرسش و پاسخ

جهت دریافت ویزای کار عمان متقضی ابتدا باید جهت ثبت نام آزمون کتبی پرومتریک اقدام کند و با موفقیت پشت سر بگذارد. در مرحله بعد متقضی باید مدارک دانشگاهی و سوابق کار خود راترجمه کرده و به تایید وزارت عمان برساند. بعد از انجام این مراحل متقضی میبایست یک درخواست کار از یکی از مراکز درمانی عمان دریافت کند. در آخرین مرحله متقضی مورد مصاحبه وزارت بهداشت عمان قرار خواهد گرفت که بعد از موفقیت در آزمون مصاحبه ویزای کار برای ایشان صادر میشود.

این امتحان همه روزه به جز تعطیلات رسمی به صورت آنلاین در کارگاه کامپبوتر وزارت بهداشت عمان برگزار می‌شود. آزمون از 1 هفته قبل قابل رزرو می‌باشد و متقضی باید در تاریخ مقرر در عمان جهت انجام آزمون حضور یاید. لازم به ذکر است که لازمه موفقیت در آزمون کسب 50 درصد (پرستاری 60 درصد) نمره می‌باشد و در صورت عدم موفقیت متقضی می‌تواند بلافاصله مجدد برای روز های بعد ثبت نام کند اما حداکثر 3 بار در 1 سال میلادی مجاز به دادن آزمون است. نتیجه آزمون بلافاصله به متقضی داده می‌شود و تا 1 سال اعتبار دارد.

امتحان پرومتریک یک آزمون ارزشیابی از دروس و واحد‌های تخصصی رشته تحصیلی شماست. از آنجا که این آزمون در ایران برگزار نمی‌شود و انجام آن نیازمند سفر به کشور‌های همجوار است، متقضی می‌بایست با آمادگی کامل جهت انجام این آزمون اقدام کند.

سورس های آزمون، منابع معرفی شده، نمونه سوالات و کتاب های خلاصه همه و همه در قالب پکیج های پرومتریک توسط وبسابت ارایه میشود که شما عزیزان میتوانید از قسمت فروشگاه وبسایت تهیه فرمایید.

به عنوان یک پزشک و یا تنکسین کادر درمان، مدرک دانشگاهی و همچنین سوابق کار شما باید مورد تایید کشور عمان قرار بگیرد. برای این کار نیاز هست که دانشنامه آخرین دوره تحصیلی و گواهی های کاری خود را ترجمه رسمی کنید. لازم به ذکر است داشتن حداقل 3 سال سابقه کار الزامیست، در این میان دوره اینترنی و یا کار دانشجویی معمولا مورد تایید است به شرطی که موفق به اخذ گواهی کار از مرکز مربوطه شوید، ضمن اینکه الزاما نیاز نیست بیمه رد شده باشد.

هزینه ثبت مدارک کاملا وابسته به رتبه تحصیلی شما و تعداد مدارکی .که جهت تایید ارایه می‌کنید دارد. عموما بین 250 ت 500 دلار هزینه دارد، بعد از ثبت مدارک بلافاصله رسیدی به شما ارایه میشود که با کمک آن میتوان جهت کاریابی اقدام کرد و نیاز نیست منتظر تاییدیه نهایی آن باشید. ریپورت نهایی معمولا 3 ماه بعد از شروع آماده می‌شود