در این مقاله به تفصیل به شرح شغل پرستاری در عمان می‌پردازیم و همه‌ی سوالاتی که ممکن است در ذهن شما پیش آمده باشد را برسی می‌کنیم پس با ما همراه باشید.

1) چرا عمان؟

در خیلی از مواقع با این سوال روبرو می‌شویم که “خب چرا عمان؟” ، قبل از پاسخ به این سوال و اینکه چرا می‌توانید به عمان به عنوان یک گزینه طلایی نگاه کنید، پیشنهاد می‌کنیم در مورد این کشور اندکی تحقیق کنید و یا قسمت درباره عمان و مطالب را مطالعه کنید. کشور عمان در سال‌های اخیر رشد چشمگیری داشته و با توجه به سرمایه‌گذاری های عظیم در این کشور، مطمعنا از دیگر کشور‌های عربی چون قطر و امارات پیشه می‌گیرد. از همه‌ی این‌ها گذشته، شما که در حال مطالعه این مقاله هستید به خوبی می‌دانید که دریافت ویزای کار و اشتغال در رشته پرستاری در کشور‌های دیگر امری بسیار سخت و پر هزینه است، و حتی در خیلی موارد غیر ممکن!. کار در کشور هایی همچون کانادا، استرالیا و … علاوه بر پروسه سنگین، پر هزینه و شانس قبولی کم، نیازمند گذراندن دوره های تخصصی پیش نیاز و مدرک زبان با نمره بالاست. خب بر می‌گردیم به عمان و مزایای این کشور را از جنبه های مختلف برسی می‌کنیم.

2) عمان همسایه ایران:

عمان به دلیل پیشینه سیاسی مثبتی که از سالها پیش با ایران دارد همواره روابط خوبی را با ایران داشته و در موارد زیادی به عنوان میانجی سیاسی بین کشورها ایفای نقش کرده‌ است. این کشور همواره سیاست بی طرفانه در منطقه پیش گرفته و از این رو هموطنان عزیزمان می‌توانند بدون مشکل به این کشور سفر کنند و یا ویزای کار بگیرند. در طرف دیگر ماجرا مردم عمان همواره به مهمان نوازی و مهربانی شهرت داشته‌اند، احترام متقابل با ایرانیان از نکات بسیار مثبتیست که می‌توان به آن اشاره کرد.

این کشور همچنین بسیار به ایران نزدیک است و ایرانیان مقیم عمان می‌توانند به راحتی با هزینه کم به ایران سفر کنند و برگردند، لازم به ذکر است که در تقریبا همه‌ی قرارداد های کاری عمان، 1 یا 2 سفر در سال به کشور خودتان توسط کارفرما پوشش داده می‌شود.

2)درآمد رشته پرستاری در عمان:

قبل از اینکه به میزان درآمد در عمان بپردازیم، لازم می‌دانیم به چند نکته اشاره کنیم. خب مطمعنا اولین سوالی که ذهن شما را درگیر می‌کند این است که ” آیا با این میزان حقوق قادر به ذخیره هستم؟ “. باید بگوییم در 90% درصد مواقع بله. میزان درآمد و هزینه شما در کشور عمان وابسته به قرارداد کاری شماست. در قرارداد موارد زیادی اشاره می‌شود که بسیار مهم‌اند و باید به آنها توجه کنید، از قبیل : پایه حقوقی، حق مسکن، امکانات رفاهی، حمل و نقل و موارد دیگر.در اکثر موارد در بیمارستان‌ها و مراکز درمانی معتبر عمان قرارداد به گونه‌ایست که می‌توانید حتی تا 80% درآمد خود را ذخیره کنید. چرا که تقریبا تمام بیمارستان ها محل سکونت در اختیار کارمندان و پزشکان خود قرار می‌دهند که از بخش عمده‌ی هزینه شما کاسته می‌شود. این محل سکونت معمولا استادیو یا آپارتمان است که از خدمات رایگان از قبیل برق، گاز، آب آشامیدنی بهره می‌برند. همچنین وعده‌های غذایی رایگان، سرویس رفت امد، بیمه درمانی و مواردی دیگر که همه و همه در نهایت از هزینه‌های شما می‌کاهد. در نهایت حقوق ماهیانه شما وابسته به محل کار شماست که چه پیشنهاد حقوقی و چه مزایایی برای شما در نظر می‌گیرند. اما برای روشن سازی ذهن شما باید بگوییم که در بیمارستان های بزرگ درآمد ماهیانه برای پرستاران بین 400 تا 700 ریال عمانی متغیر است که عمدتا مواردی که اشاره کردیم ( مسکن، امکانات رفاهی، …) را شامل می‌شود. لازم به ذکر است که مالیات به شما تعلق نمی‌گیرد و حقوق خود را تمام کمال دریافت می‌کنید

جهت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس بگیرید

Contact Us